Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
10-10-2020 00:00:00

SUŞEHRİ 7. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Suşehri 7. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Kongreye TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, AK Parti Kadın Kolları Sivas İl Başkanı Arzu Polat, AK Parti Sivas İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve teşkilat mensupları katıldı.

               Saygı Duruşunda Bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongrenin Divan Başkanlığını, İl Başkan Yardımcısı Seyit Yerlikaya yaptı.    

Programın açış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Suşehri İlçe Başkanı Mustafa Uğurlu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la yol yürümeyi nasip eden Rabbime şükrediyorum. Suşehri devlet hastanemizin inşaatını bitirdik. İnşaatı biten hastanemiz 100 yataklı bir hastane ve bölge hastanesi konumundayız. Hastanemizin yapımında Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz, Sivas Milletvekilimiz Sayın Semiha Ekinci, Sivas Milletvekilimiz Sayın Mehmet Habib Soluk ve İl Başkanımız Hakan Aksu’ya emekleri için teşekkür ediyorum. Allah nasip ederse 2. ASM ve 112 Acil Çağrı Merkezimin İhalesi yapıldı, Kasım ayında da inşaatına başlanacak. İnşallah 2021 Haziran ayında da Halkımızın hizmetine geçecek.” Dedi.

               Uğurlu’nun ardından konuşan Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, “ Dünden bugüne AK Parti olarak ilçemize çok büyük hizmetler yaptık. Bundan sonrada hizmet etmeye devam edeceğiz. Partimiz kurulduğu günden bugüne kadar hizmet eden Belediye Başkanlarımıza, İlçe Başkanlarımıza, Kadın Kolları Başkanlarımıza, Gençlik Kolları Başkanlarımıza, Yönetim Kurulu Üyelerimize, sandık müşahitlerimize, köy temsilcilerimize çalışmalarından ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İlçe Başkanlığı Görevine devam edecek olan Mustafa Başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyorum.” Dedi.  

            Yüksel’in ardından konuşan İl Başkanı Hakan Aksu, “ İlk delege seçimlerini Suşehri’nden başlatmıştık bugünde son kongremizi Suşehri’nde yapıyoruz. Bugün itibariyle Sivas İlçe kongrelerimizi bitirmiş bulunuyoruz. Burada Suşehri’nde bugüne kadar görev yapmış İlçe Başkanlarımızı, Belediye Başkanlarımızı, İl Genel ve Belediye Meclis üyelerimizi görüyorum. Buda şunu gösteriyor, Suşehri, Belediye Başkanlarımızla, İlçe Başkanlarımızla, Belediye Meclis Üyelerimizle tamamen birlik ve beraberlik içerisinde. Buda Suşehri ’ye başarı getirdi bundan sonra da başarı getirecektir. Partimizin 2023 seçimlerinde ihtiyacı olan şey bu birlik ve beraberlik, inşallah bu birlik ve beraberlikle 2023 seçimlerine birlikte taşıyacağız.” Dedi.     

             Aksu’nun ardından konuşan Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, “ Bugün Suşehri kongremizden sonra da Genel Merkezimizde İl kongremizin tarihini belirleyerek 2023 seçimlerine gidecek olan AK Kadroları belirlemiş olacağız. Suşehri İlçemiz partimiz kurulduğundan bugüne Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermiş ilçelerimizden birisidir.  Türkiye’ye 19 yılda yapılan hizmetler 80 yılda yapılan hizmetlerden kat kat fazladır. Baktığımız zaman Türkiye’de ne varsa Sivas’ta olması, Sivas’ta ne varsa Suşehri’nde de olması için Sayın bakanımızın öncülüğünde çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Dedi.      

Son olarak konuşan Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz ise, “ Teşkilatımız, Liderimiz ve Milletimizle inşallah 21. Yüzyılda ülkemizi daha güzel yerlere taşıyacağız. AK Partinin kumaşını millet dokumuş, rotasını da millet çizmiştir. Rabbime şükürler olsun bizler de milletimizin çizdiği rotadan ayrılmadık. Bundan sonra da istikametimizi milletimiz belirleyecektir. Derdimiz milletin derdi, sorunumuz milletin sorunudur. Milletimizin ve Ülkemizin daha güzel yarınlara ulaşabilmesi için daha çok çalışacağız.” Diye konuştu.

Konuşmaların ardından Suşehri İlçe Teşkilatının Faaliyet Raporu, Gelir – Gider Bilançosu okunarak tebliğ edildikten sonra seçime geçildi. Tek Liste ile gidilen seçimde Mevcut Başkan Mustafa Uğurlu güven tazeleyerek tekrardan İlçe Başkanlığına seçildi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.