Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
06-09-2020 00:00:00

İMRANLI 7. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ GERÇKLEŞTİRİLDİ.

İMRANLI 7. OLAĞAN KONGREMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK
İmranlı 7. Olağan Kongresi bugün gerçekleştirildi. Kongreye TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekilimiz İsmet Yılmaz, İl Başkanımız Hakan Aksu, İl Genel Meclis Başkanımız Hakan Akkaş, Kadın Kolları Başkanımız Arzu Polat, Gençlik Kolları Başkanımız Fatih Sakarya, İl Başkan Yardımcılarımız, İl Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve teşkilat mensuplarımız katıldı.
Saygı Duruşunda Bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongrenin Divan Başkanlığını ise İl Başkan Yardımcımız Ahmet Sebahattin Buyrukoğlu Gerçekleştirdi. Programın açış konuşmasını gerçekleştiren İmranlı İlçe Başkanımız Yavuz Yüce, kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni ederek 6 Yıldır gururla ilçe başkanlığı görevini yürüttüğünü, hizmet bayrağını bugünden itibaren Ali Ürek’e devreceğini ve AK Parti’nin her zaman emrinde olacağını söyledi.
İlçe Başkan Adayımız Ali Ürek ise, partimizin çeşitli kademelerinde görev aldıktan sonra bugün İlçe Başkan adayı olduğunu belirterek kendisine bu fırsatı veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir’e, Sivas Milletvekillerimiz İsmet Yılmaz, Habib Soluk ve Semiha Ekinci ile İl Başkanımız Hakan Aksu’ya teşekkür etti.
İl Başkanımız Hakan Aksu ise, Pandemi süreci nedeniyle Kongrelerimizi açık alanlarda delegelerimizle yapıyoruz. İnşallah bu salgın bittiği zaman daha kalabalık alanlarda can cana, kan kana, kol kola bir araya geleceğiz. İki tane ilçe başkanım, bir adayım, bir başkanım çok güzel konuştular. Kongrenin bizim için çok önemi var, 2001 yılında beraber yola çıktığımız, partimizin çeşitli kademelerinde görev aldığımız dava arkadaşım Yavuz Yüce, gençlik kollarından yetişmiş partimize farklı kademelerde görev yapmış bundan sonra da inşallah bayrağı ilçe başkanı olarak devam ettirecek olan Ali Ürek kardeşimize görevi bırakıyor. Her partide bu görülmez, böylesine alttan yetişerek olayın Elif Be’sini öğrenerek gelen insanların birbirlerine kardeşlik hukukunda destek olarak birbirinin arkasında durarak bayrağı bir elden bir ele teslim ettiği ortamlar çok azdır. Ben her iki başkanıma da teşekkür ediyorum. Bu birlik ve beraberlik şimdiye kadar kurucu ilçe başkanımız Ahmet İşleyenden bu tarafa vazife yapmış tüm başkanlarımız ve bunlarında ortama kattığı sinerji ile 2023’te Cumhuriyetimizin 100. Yılında yapacağımız Cumhurbaşkanlığı seçiminde hem İmranlı’mıza, hem Sivas’ımıza hem de ülkemize başarılar getireceğine inanıyorum.” Diye konuştu.
Son olarak konuşan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekilimiz İsmet Yılmaz, 80 Yılda yapılan barajlardan daha fazlasını Sivas’a yaptık. Yolda gelirken gördük, Sivas’ı göller bölgesine çevirdik. Zamanınız olursa İmranlı Barajından başlasınlar, Zara’dan Pusat Özen barajından, Navruz Barajından, Kanak Barajından, Kocakurt Barajından çıksınlar. Sivas’ın iklimini gerçekleştirdik. 80 yılda Sivas’ta sulanan alandan daha fazlası bizim dönemde sulanmaya başladı. Hızlı trenimiz gelecek, okullarımız, Tokiler, Halk Eğitim Merkezleri, Hastaneler… 2020’den önce bir kardeşimiz biz toki yaptık da vatandaşımıza verdik diyeni gördük mü.? Sivas’ta 8 Binin üzerinde konut yaptık ve halkımıza teslim ettik, İmranlı’da da var. Bizden önce Sivas’ta doğalgaz da yoktu. 150 Bine yakın hane Sivas’ta doğalgaz kullanıyor, İnşallah sıraya koyuyoruz, bu yıl Ulaş’ı vereceğiz, Gemerek aldı, Divriği Aldı, Kangal Aldı, Gürün Aldı, Zara Aldı, Allah nasip ederse önümüzdeki dönemlerde de burası da alacaktır.” Şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından İmranlı İlçe Teşkilatının Faaliyet Raporu, Gelir – Gider Bilançosu okunarak tebliğ edildikten sonra seçime geçildi. Seçimde İlçe Başkanı Yavuz Yüce, hizmet bayrağını Ali Ürek’e devretti.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.