Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
05-09-2020 00:00:00

ALTINYAYLA 7. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Altınyayla 7. Olağan Kongresi bugün gerçekleştirildi. Kongreye Sivas Milletvekillerimiz İsmet Yılmaz, Semiha Ekinci, İl Başkanımız Hakan Aksu, İl Genel Meclis Başkanımız Hakan Akkaş, Kadın Kolları Başkanımız Arzu Polat, Merkez İlçe Başkanımız Muhammed Burak Kuruçay, İl Başkan Yardımcılarımız, İl Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve teşkilat mensuplarımız katıldı.
Saygı Duruşunda Bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongrenin Divan Başkanlığını ise İl Başkan Yardımcımız Yusuf Tanrıverdi Gerçekleştirdi.
Programın açış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanımız Sadettin Kaya, “Bayrağı devraldığım 2018 Ekim ayından bu yana davamıza layık olmaya, AK Parti bayrağını yukarlara çıkarmak için gece gündüz demeden çalıştık. Hamdolsun arkadaşlarımız ve teşkilatımız ile birlikte temsil noktalarının hepsini AK Partimize kazandırdık. AK Parti’nin ülkemize kazandırdığı eserler kadar ilçemize kazandırdığı eserler ve kazandıracağı bir çok eser vardır. Bizlere düşen görev Milletimizin bu teveccühüne layık olabilmek için yine gecemizi gündümüze katarak halkımızın talepleri AK Parti ile gerçekleştirmektir.” Dedi.
Altınyayla Belediye Başkanı Sinan Akbulut, “Teşkilattan gelen dava eri kardeşiniz olarak bu davanın her zaman emrinde olduğumu beyan ederken bu davanın bir neferi olmaktan her zaman onur ve gurur duydum.Merkezi hükümetimizin 1,5 yıllık dönemde altyapıda kullanılmak üzere 5 Milyon 620 Bin liralık hibe yardımı aldık. Seçim döneminde vermiş olduğumuz vaadlerimizi yine Bakanlarımızın vekillerimiz ve İl Başkanımızın desteği ile hepsini yapacağız. İlçemizin en büyük talebi olan Şarkışla-Altınyayla yolunu AK Parti olarak bizler başlattık yine büyüklerimizin desteği ile bitirecek olan yine bizleriz.” Dedi.
Akbulut’un ardından kürsüye gelen İl Başkanımız Hakan Aksu, Bugün AK Parti Altınyayla olarak tek bir kavşağın başındayız. Bundan önceki seçimlerde İlçe Başkanımızın önderliğinde Altınyayla’da gerçekten bir destan yazdık. İlçe Belediyemizi, Deliilyas Belediyemizi ve 2 İl Genel Meclisi Üyemizi kazanarak şuanda temsil makamında olan tüm değerleri AK Parti’ye kazandırdı kendisine teşekkür ediyorum. İnşallah bugünde yeniden kendimizi dinleyerek, ifade ederek, yenilenerek 2023 seçimlerinde teşkilatlarımızla, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla belediye ve İl genel meclisi üyelerimizle tekrar kendimizi yenileyip 2023 seçimlerine güçlü bir yapıyla girmek için bugün kongremizi gerçekleştiriyoruz. Altınyayla her zaman AK Parti’nin yanında oldu. Altınyayla her zaman bize destek verdi. İnşallah 2023 seçimlerinde de Altınyayla buradaki sesi Ankara’ya ulaştıracak.” Diye konuştu.
Şarkışla-Altınyayla yolu hakkında müjde vererek sözlerine başlayan Sivas Milletvekilimiz Semiha Ekinci ise, “İnşallah 14 Eylül tarihinde Altınyayla-Şarkışla yolumuzun ihalesini yapacağız ilana çıktı. AK Parti iktidarı olarak inanın bizim heybemiz çok dolu. İktidarımızda Allah’a Hamd olsun eksiğimiz yok. Tek eksiğimiz yaptıklarımızı anlatamama eksiğimiz var. İnşallah anlatamasak ta Altınyayla’da olduğu gibi halkımız görüyor takdir ediyor, bunun karşılığında 2 Belediye Başkanımız, 2 İl Genel meclis üyemizi partimize destekleriyle verdiler. Bizlere de ilçe başkanımız, Belediye başkanlarımız birlikte Kıymetli Bakanımızın önderliğinde 2023’e giderken hizmet etmek düşüyor” diye konuştu.
Son olarak konuşan Sivas Milletvekilimiz İsmet Yılmaz ise ilçenin doğalgaz eksiği ile ilgili bilgi vererek, “Habib Kardeşim ve Semiha Kardeşimle birlikte Sivas’tan ve Sivaslılardan aldığımız hiçbir talebi yerine getirmemezlik yapmadık. Bundan emin olun Allah nasip ederse, bazen nüfus kriteri getiriyorlar eğer mümkünatı varsa yapılabiliyorsa her şeyi Semiha Kardeşimle, Habib Beyle ve bizler Doğalgazın da geldiğini göreceğiz. Beldelerimize geldi mi, Geldi, Kangal’a geldi mi geldi, Gürün’e geldi mi, Geldi. Zara’ya geldi mi geldi, Yıldızeli’ne geliyor mu evet geliyor.
Dağıtım planında yetkilendirme çıktı borular döşeniyor Allah Nasip ederse önümüzdeki yıl bu mevsimde Yıldızeli’ne doğalgazı vereceğiz. Sözümüzde oydu inşallah. Allah nasip ederse İnşallah Altınyayla ve Deliilyas doğalgaz ve yol işini takip ederek getireceğiz ve hizmetlerden alınmamış bir hizmet kalmayacak” dedi.
Konuşmaların ardından Altınyayla İlçe Teşkilatının Faaliyet Raporu, Gelir – Gider Bilançosu okunarak tebliğ edildikten sonra seçime geçildi. Tek Liste ile gidilen seçimde Mevcut Başkanımız Sadettin Kaya, tekrar ilçe başkanlığı görevine seçilerek güven tazeledi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.