Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
05-09-2020 00:00:00

ŞARKIŞLA 7. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

ŞARKIŞLA 7. OLAĞAN KONGREMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK.
Şarkışla 7. Olağan Kongresi bugün gerçekleştirildi. Kongreye Sivas Milletvekillerimiz İsmet Yılmaz, Semiha Ekinci, İl Başkanımız Hakan Aksu, İl Genel Meclis Başkanımız Hakan Akkaş, Kadın Kolları Başkanımız Arzu Polat, Merkez İlçe Başkanımız Muhammed Burak Kuruçay, İl Başkan Yardımcılarımız, İl Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve teşkilat mensuplarımız katıldı.
Saygı Duruşunda Bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongrenin Divan Başkanlığını ise İl Başkan Yardımcımız Yusuf Tanrıverdi Gerçekleştirdi.
Programın açış konuşmasını gerçekleştiren Şarkışla İlçe Başkanımız Serdar Öksüm, “3 Yıl önce beraber yola çıktığımız her bir arkadaşıma teşekkür ediyorum. Biliyorum ki her biri birbirinden değerli dava arkadaşlarım bizlerle beraber bu davanın bir neferi olarak bundan sonra da devam edeceklerdir. Yeni görev alacak arkadaşlarıma da başarılar diliyorum” diye konuştu.
Şarkışla Belediye Başkanımız Ahmet Turgay Oğuz da, kuruluşundan itibaren AK Parti’ye hizmet eden İlçe Başkanlarına ve yöneticilerine teşekkür etti.
Oğuz’un ardından konuşan İl Başkanımız Hakan Aksu, 7. Olağan kongre sürecinin partimize ve ülkemize hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak, “Pandemi dönemimde kısıtlı bir sayıyla kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Sadece delegelerimiz ve katılımcıların olduğu bir kongre gerçekleştiriyoruz. AK Parti kongreler milletin birbiri ile uğraştığı, sandalyelerin havada uçuştuğu kongreler değildir. AK Parti’de kongreler geçmişin değerlendirilmesi ve geleceğin perspektifi açısından ehemmiyet arz eder, inşallah bu kongremizde bundan önceki dönemde teşkilatımızın kazandığı başarılarının üzerine ne gibi başarılar koyabilirizin muhasebesi olacaktır. Gerçekten Serdar Başkanım Başkanlığı döneminde Şarkışla’da belki ilk olan bir partinin iki defa üst üste Belediye kazanması ve bununla beraber 2 beldemizi kazanmayı ve 3 İl Genel Meclisi üyemizin 2’sini partimize kazandırmayı başarmıştı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bununla beraber ona destek olan Kadın ve Gençlik Kolları Başkanımıza da teşekkür ediyorum” dedi.
Aksu’nun ardından Kürsüye Gelen Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcımız Sivas Milletvekilimiz Semiha Ekinci, Şarkışla 7. Olağan kongremiz ilçemiz, ilimiz, ülkemiz ve partimize hayırlı uğurlu olsun. AK Parti 19 yaşında bugüne kadar inandığı yolda yürüyen tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Eğer onlar bu davaya gönül vermemiş olsalardı bugün ne dün açmış olduğumuz Ankara-Niğde otoyolu açılabilirdi ne doğalgazımızı bulabilirdik neden Ayasofya Camii açılabilirdi, rabbim hepinizden razı olsun. Şarkışla İlçemiz Serdar Başkanımız Başkanlığında kadın kollarımızla gençlik kollarımızla Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile Cumhurbaşkanımızın ikinci kez adat olacağı 2023 seçimlerine partimizi hazırlayacak. İl Başkanımız da söyledi hepimiz söylüyoruz her seçim önemli ama hem Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına denk gelmesi hem de parti tüzüğümüzde yer alan 2023 hedefleri için hepsinden önemli bir seçim olacak. Bugüne kadar sayın Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ülkemize ve bizlere çok şey kazandırdı bizlerin de teşkilat olarak 2023 seçimlerinde hem Cumhurbaşkanımıza teşekkür mahiyetinde hemde dosta düşmana gerçeği göstermek adına bugüne kadar vermiş olduğumuz destekten daha fazla destek vermemiz gerekiyor.” Diye konuştu.
Son olarak konuşan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekilimiz İsmet Yılmaz, Siyasetin öznesi millettir. Söz sahibi de karar sahibi de millettir. Talimatı, görevi, iktidarı millet verir, millet alır, beklentisi, arzusu, talebi karşılanması gereken de millettir. Siyaset kendimizi iyi anlatmaktan önce milleti iyi anlamayı gerektirir. AK parti ailesine düşen görev daha büyük bir Türkiye ailesi olarak herkesi daha iyi anlamaya 83 Milyon’u kucaklamaya çalışmak asıl gayemiz, asıl görevimizdir. Bu ülkeye bizden önce 80 yılda yapılamayan hizmeti bizler yaptık, bazen şunu söylüyorlar; “kardeşim sana vekalet verdik, yatacak değildin ya tabi yapacaksın diyorlar” –haklısın kardeşim, 20 yıldır iktidardayız, nede olsa bizden önceki 20 yıl hizmet getirenler kadar hizmet getirseydim senin bu söylediğin yüzde yüz haklı olurdu. Ama ben benden önceki 20 yıl içinde hizmet getirenler kadar değil, 401 yıl içinde getirenler kadar değil, 60 yıl içinde getirenler kadar değil 80 yıl içinde hizmet getirenlerin kat kat fazlasını bu dönemde sizlerden aldığım vekaletlerle yerine getirdik.”şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Şarkışla İlçe Teşkilatının Faaliyet Raporu, Gelir – Gider Bilançosu okunarak tebliğ edildikten sonra seçime geçildi. Tek Liste ile gidilen seçimde Mevcut Başkanımız Serdar Öksüm, tekrar ilçe başkanlığı görevine seçilerek güven tazeledi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.