Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
30-08-2020 00:00:00

DİVRİĞİ 7. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

DİVRİĞİ 7. OLAĞAN KONGREMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK
AK Parti Divriği 7. Olağan Kongresi bugün gerçekleştirildi. Kongre’ye Sivas İl Koordinatörü Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcımız Sivas Milletvekilimiz Semiha Ekinci, İl Başkanımız Hakan Aksu, İl Genel Meclisi Başkanımız Hakan Akkaş, Gençlik Kolları Başkanımız Fatih Sakarya, İl Başkan Yardımcılarımız, İl Yönetim Kurulu üyelerimiz ile teşkilat mensuplarımız katıldı.
Pandemi süreci nedeniyle Sosyal Mesafe kurallarına uygun olarak ve açık hava da gerçekleştirilen kongrenin Divan Başkanlığını Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya gerçekleştirdi.
Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açış konuşmasını gerçekleştiren Divriği İlçe Başkan Vekili Hakan Öz, sözlerine İlçe Başkanı iken vefat eden Divriği İlçe Başkanı Yasin Uyanık’a rahmet okuyarak başladı. Öz konuşmasının devamında, “Yasin başkanımızla birlikte çıktığımız bu yolda büyük küçük birçok çalışmaya imza attık. Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce memleketimize, insanımıza hizmet etmek için çalışmalar yaptık, bu dava bizim için kutsal bir dava gücümüz yettikçe, ömrümüz oldukça yine hizmetimize devam edeceğiz” dedi.
Daha sonra kürsüye gelen İl Başkanımız Hakan Aksu, “2001 yılında kurulan partimiz, kurulduktan çok kısa bir süre sonra iktidara geldi. 2002 Kasım ayından itibaren ülkenin 80 yılda yapamadığı birçok icraatı 18 sene gibi kısa sürede yaptı, bundan da hem Sivas’ımız hem de Divriği’miz nasiplendi, sizlerde sağ olun her zaman Cumhurbaşkanımızın yanında oldunuz, her zaman destek verdiniz. En son 31 Mart seçimlerinde de Cumhur ittifakı ile burada bir seçime girdik oda şuana kadar aldığı en çok oy ile seçimi neticelendirdik ama 54 oy ile seçimi kaybettik. İnşallah yeni gelecek yönetimle beraber hem 2023 seçimlerinde hem de 2024 belediye seçimlerinde birlik beraberlik ruhuyla Divriği’mizi AK Belediyeye ve Sivas’ta da Cumhurbaşkanımıza en büyük destekle tekrar cumhur ittifakını güçlü bir şekilde çıkması için mücadele edeceğiz.” diye konuştu.
Son olarak konuşan Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcımız Sivas Milletvekilimiz Semiha Ekinci ise, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Divriği’nin benim gözümdeki yeri çok farklı, partimizde ilk yönetim kurulunda yer aldığım dönemde İlk Divriği koordinatörü olarak görev almıştım. Daha sonra Divriği ile birçok kez yolumuz kesişti. 16 İlçe arasında en çok gittiğim ilçe Divriği’dir. Çünkü Divriği’de biz hep sıcaklığı gördük, hep sadakati gördük. Bugüne kadar görev yapmış Selahattin Başkanımıza ve yönetimi ile Görevi başındayken Hakkın Rahmetine kavuşan Yasin Başkanıma da rahmet diliyorum. Hakan Başkanımıza teşekkür ediyorum. İnşallah Haluk Başkanım bugün bayrağı devralacak ve partimizi 2023 seçimlerine hazırlayacak. Divriği bizim için önemli, TOKİ’lerden hastanelere kadar, yollardan Raybüs’e kadar birçok hizmet AK Parti Hükümetlerimiz zamanında yapıldı. Hatta suyu getirmek belediyelerin görevidir ama biz hizmetin kimi yaptığı değil kimi aldığı önemlidir düsturu ile hareket ettiğimiz için belediyenin yarım bıraktığı birçok hizmeti hükümet olarak yaptık, Amacımız siyasi rekabet değil Divriği Halkının en güzel hizmeti alması için çabamızdır.” Diye konuştu.
Konuşmaların ardından Faaliyet Raporunun ve Gelir Gider Bilançolarının okunması ve Tebliğ edilmesinin ardından seçime gidildi. Seçimde Vekaleten İlçe Başkanlığı görevini yürüten Hakan Öz, hizmet bayrağını Haluk Gazioğlu’na devretti.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.