Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
30-07-2020 17:09:53

DİVRİĞİ 7. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

DİVRİĞİ 7. OLAĞAN KONGREMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK
AK Parti Divriği 7. Olağan Kongresi bugün gerçekleştirildi. Kongre'ye Sivas İl Koordinatörü Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcımız Sivas Milletvekilimiz Semiha Ekinci, İl Başkanımız Hakan Aksu, İl Genel Meclisi Başkanımız Hakan Aklarımızaş, Gençlik Kolları Başkanımız Fatih Sakarya, İl Yardımcı Başkan, İl Yönetim Kurulu üyelerimiz ile teşkilat mensup katıldı.
Divanlığını Başkanlığını Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya gerçekleştirdi.
Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla programın açış konuşmasını gerçekleştiren Divriği İlçe Başkan Vekili Hakan Öz, sözlerine İlçe Başkanı vefat eden Divriği İlçe Başkanı Yasin Uyanık'a rahmet okuyarak başladı. Öz konuşmasının devamında, "Yasin başkanımızla birlikte çıktığımız bu yolda büyük küçük imza attık. Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce memleketimize, insanımıza hizmet etmek için çalışmalar yaptık, bu dava bizim için kutsal bir dava gücümüz yettikçe, ömrümüz oldukça yine hizmetimize devam edeceğiz ”dedi.
Daha sonra kürsüye gelen İl Başkanımız Hakan Aksu, “2001 yılında kurulan partimiz, kurulduktan çok kısa bir süre sonra iktidara geldi. 2002 Kasım ayından itibaren 80 yılda yapamadığı birçok icraatı 18 sene gibi kısa sürede yaptı, bundan da hem Sivas'ımız hem de Divriği'miz nasiplendi, sizlerde sağ olun onun zaman Cumhurbaşkanımızın yanında oldunuz, zaman destek verdiniz. En son 31 Mart seçimlerinde de Cumhur ittifakı ile burada bir seçime girdik oda şuana kadar en çok oy ile seçimi neticelendirdik ama 54 oy ile seçimi kaybettik. İnşallah yeni gelecek yönetimle beraber hem 2023 seçimlerinde hem de 2024 belediye seçimlerinde birlik beraberlik ruhuyla Divriği'mizi AK Belediyeye ve Sivas'ta da Cumhurbaşkanımıza en büyük destekle tekrar cumhur ittifakını güçlü bir şekilde çıkması için mücadele edeceğiz. " diye konuştu.
Son olarak konuşan Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcımız Sivas Milletvekilimiz Semiha Ekinci ise, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Divriği'nin benim gözümdeki yeri çok farklı, bölümümüzde ilk yönetim kurulunda yer aldığım İlk Divriği koordinatörü olarak görev almıştım. Daha sonra Divriği ile birçok kez yolumuz kesişti. 16 İlçe arasında en çok gittiğim ilçe Divriği'dir. Çünkü Divriği'de biz hep gördük, hep sadakati gördük. Bugüne kadar görev yapmış Selahattin Başkanımıza ve yönetimi ile Görevi başındayken Hakkın Rahmetine kavuşan Yasin Başkanıma da rahmet diliyorum. Hakan Başkanımıza teşekkür ediyorum. İnşallah Haluk Başkanım Bugün bayrağı devralacak ve partimizi 2023 seçimlerine hazırlayacak. Divriği bizim için önemli, TOKİ'lerden hastanelere kadar, yollardan Raybüs'e kadar birçok hizmet AK Parti Hükümetlerimiz zamanında yapıldı. Hatta suyu yapmak belediyelerin görevidir ama biz hizmetin kimi yapmak için başka bir şey yapmak için başka amaçlarla hareket ettiğimiz için belediyenin yarım bıraktığı birçok hizmeti hükümet olarak yaptık, Amacımız siyasi rekabet değil Divriği Halkının en güzel hizmeti alması için çabamızdır. " Diye konuştu.
Konuşmaların ardından Faaliyet Raporunun ve Gelir Gider Bilançolarının okunması ve Tebliğinin ardından seçime gidildi. Seçimde Vekaleten İlçe Başkanlığı görevini yürüten Hakan Öz, hizmet bayrağını Haluk Gazioğlu'na devretti.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.