• ×

  İl Başkan Yrd/Teşkilat

  KADİR DARICIK

  Sivas merkez doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas'ta tamamladı. Elazığ Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi. 1999 yılından itibaren aile şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği ve şirket müdürlüğü görevlerini yapmaktadır. Çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarında il ve bölge temsilcilikleri görevlerini halen yürütmektedir. Darıcık, 2008-2009 yıllarında Ak Parti Sivas il yönetiminde, yönetim kurulu üyeliği ile siyasi hayatına başlangıç yapmıştır. Kadir Darıcık Şubat 2015-2017 yılları arasında İl Başkan Yardımcısı/Dış İlişkiler Başkanı olarak görev yapmıştır. Aralık 2017 tarihinde Teşkilat Başkanı olarak aldığı görevini halen yürütmektedir. Orta derecede İngilizce bilen Darıcık evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Seçim İşleri

  AHMET SEBAHATTİN BUYRUKOĞLU

 • ×

  İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya

  CİHAD GÖZÜKÜÇÜK

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sosyal Politikalar

  İBRAHİM KAYNAR

 • ×

  İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler

  MUSTAFA TAKİ DOĞRUYOL

 • ×

  İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler

  HAKAN AKSU

  1977 Kangal Çetinkaya doğumluyum. İlk orta lise tahsilimi Sivas’ta tamamladıktan sonra 1994-1998 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Eczacılık fakültesinde, yüksek öğrenimimi tamamladım. 2007 yılınca Cumhuriyet Üniversitesi İktisat Fakültesinde yüksek lisans eğitimimi bitirdim. 1999 yılından bu yana Sivas’ta Derman Eczanesinde eczacılık hizmeti vermekteyim. Siyasi hayatıma 2001 tarihinde il başkan yrd. Tanıtım medya başkanı , ak parti kurucu il yöneticisi olarak başladım. Aynı yıl genel merkezimiz tarafından Sivas kurucu il gençlik kolları başkanı olarak atandım. Daha sonra 2007 yılına kadar İl başkan yardımcılığı tanıtım medya başkanı seçim işleri başkanı görevlerinde bulundum. 2002 seçimlerinde SKM tanıtım medya sorumluluğu, 2004 seçimlerinde SKM başkanlığı, 2007 seçimlerinde SKM başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. 2008-2013 yılları arasında teşkilat çalışmalarına ara verdim. 2013 yılında il başkan yrd. Ekonomik işler başkanı olarak tekrar teşkilatta görev aldım. 2014 yerel seçimlerinde SKM program sorumlusu, 2014 Cumhur Başkanlığı ve 2015 genel seçimlerinde SKM başkan yardımcılığı görevlerini yürüttüm. Halen il başkan yardımcısı yerel yönetimler başkanı olarak görev yapmaktayım. Birçok sivil toplum kuruluşunda üyelik ve yöneticilik yaptım. Halen hayat ağacı derneği kurulu üyeliği, Sivas Spor denetleme kurulu üyeliği, Sivas kızılay üyeliği görevlerini sürdürmekteyim. Evli ve 4 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ekonomi İşler

  AHMET NAZMİ GÖKÇELER

  1975 yılında Sivas Uluanak Mahallesinde doğdu. İlkokulu 1981-1986 yılları arasında Gazi Osman Paşa İlkokulunda, ortaokul ve liseyi ise 1986-1993 yılları arasında Sivas Selçuk Anadolu Lisesinde okudu. 1994-1996 yıllar arasında Cumhuriyet Üniversitesi Makine Teknikerliğinden mezun oldu. 1996 yılından itibaren fiili olarak GÖKÇELER MAKİNA LTD. ŞTİ.'de şirket ortağı ve Genel Müdür olarak çalışmaktadır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

  ÖZCAN KARATAŞ

  1959 doğumluyum. 1982 İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi mezunuyum. Sivas Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde 2007 yılında emekli oldum. 8 dönem Sivas Veteriner Hekimleri odası Başkanlığını yönettim. Evli 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Mali ve İdari İşler

  ENSER HÜLAGÜ

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ar-Ge

  MUHAMMED BURAK KURUÇAY

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sekreterlik

  SALİH ÖZTOPRAK

  1958 yılında altınyaylada doğdum. ilk ve orta okulu altınyaylada okudum. 1978-1980 yıllarında vatani görevimi yaptım. 1982 yılında çalışma hayatına altınyayla belediyesinde başladım. 2008 yılında emekli oldum.2003 yılından itibaren ak parti il yönetim kurulunda çeşitli görevlerde bulundum.evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/İnsan Hakları

  ABDULLAH HALİD MÜCAHİT

  Abdullah MÜCAHİT, 1990 yılında Sivas'ta doğdu. Lise eğitimini Sivas Fen Lisesinde tamamladı. 2008 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümüne başladı. İstanbul'da çeşitli firmalarda görev aldıktan sonra 2014 yılında Sivas'ta kendi şirketi olan Dm Stüdyo Mimarlık firmasını kurdu ve halen proje işlerine devam etmektir. Üniversite yıllarında İlim Yayma Vakfı ve Bilim Sanat Vakfında çeşitli faaliyetlere ve eğitimlere katıldı. 2015 yılında Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sivas Kurucu İl Temsilciliği Görevini üstlendi. Sivas Fen Liseliler Derneği kurucu üyesi olup denetim kurulu görevi üstlenmiştir. Cumhuriyet Üniveritesi Fen Bilimleri Enstitüsü İş Sağlığı Güvenliği bölümünde yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Çevre, Şehir ve Kültür

  OSMAN ÜLKER

  1964 Sivas Güney köyünde doğdum.1984 kıbrısta askerlik yaptım.Asker dönüşte Kayseri şeker fabrikasında işe başladım.1997 yılında Sivasta kendi şi yerimi açtım.Sivas Ülker giyim,Sivas giyim,Taraftar store olarak iş yerlerimi çalşıtırıyorum.Evli 4Çocuk babasıyım.Emekliyim aynı zamanda...