• ×

  İl Başkanı

  ZİYA ŞAHİN

  Ziya Şahin, 1966 yılında Sivas'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas'ta tamamladı. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1991'den bu tarafa Sivas'ta Avukatlık yapmaktadır. Şahin, 1995-98 arası Refah Partisi İl Başkan Yardımcılığı Seçim İşleri Başkanlığı, 1998-2001 arası Fazilet Partisi İl Başkanı, 2003 yılında ise AK Parti İl Başkan Yardımcısı Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak görev yaptı. 1999-2004 arası Sivas Belediye meclis üyesi, encümen üyesi, meclis başkanvekili, hukuk ve mevzuat komisyonu başkanı olarak da görev yapan Şahin, 2004-2009 yılları arası Sivas il genel meclisi üyeliği ve meclis başkanlığı ile hukuk komisyonu başkanlığı yaptı. Şahin, Hukuki Araştırmalar Derneği Sivas temsilciliği, Sivas Hizmet Vakfı mütevelli heyet üyeliği, Kemaleddin ibni Hümam Vakfı mütevelli heyet üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik yaptı. Şahin, ayrıca Sivas Barosu denetim kurulu üyeliği, yönetim kurulu üyeliği, genel sekreterliği görevlerinde bulundu ve üç dönemdir Türkiye Barolar Birliği Delegesi olarak görev yapmaktadır. Av. Ziya Şahin 2013’te AK Parti Genel Merkezi tarafından Sivas İl Başkanlığı görevine atandı. 13 Şubat 2015'te yapılan 5. Olağan İl Kongresinde İl Başkanlığına seçildi. Şahin, evli ve 3 çocuk babası.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ABDULKADİR DEMİREL

  Abdulkadir demirel 1979 Yılında Sivas’ta doğdu. İlk, orta sivasta lise eğitimini Sivas Endüstri Meslek Lisesi Yapı Ressamlığı bölümünde bitirdi. 2004 yılında Elazığ Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Yapı Ressamlığı Bölümünden mezun oldu. 2004 yılından itibaren ticaret ve sanayicilik yapmaya başladı. Mermer - Maden Üretimi ve ihracatı, Güneş Enerjisi santrali AR-GE ve projeleri yapmakta olan aile şirketinde Genel Müdür olarak iş hayatını devam ettirmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce konuşmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET TURAN HASDEMİR

  1957 Sivas Ulaş ilçesi Aşağıada köyü doğumluyum. Kongre Lisesi mezunuyum. 1983 yılında TCDD de Makinist olarak görev yaptım. 2009 yılında Emekliye ayrıldım. Evli 4 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AYŞE AYDIN AK

  1978 sivas doğumlu. İlk orta ve lise öğrenimini Erzurum tokat ve sivasta tamamladı. Üniversite öğrenimini Erciyes üniversitesi mimarlık fakültesinde tamamladıktan sonra aynı üniversitede Sivas tarihi kent merkezi ve meydan tasarımı üzerine yüksek lisans yaptı. Kent sosyolojisi alanında çalışmalarını sürdürmektedir. Mimarlar odası Sivas temsilciliğinde aktif görev aldı. Üç dönem mimarlar odası yönetim kurulu üyeliği ve iki dönem başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Çeşitli derneklerde üyelikleri bulunmaktadır. Siyasete 2008 yılında ak parti il yönetim kurulu üyeliği göreviyle başladı. Üç dönem il yönetim kurulu üyeliği yaptı. İl yönetim kurulu üyeliği süresince siyasi ve hukuk işleri başkan yardımcılığı ve yerel yönetimler başkan yardımcılığı yaptı. Halen Ar-Ge başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir. İyi derece İngilizce , orta derece almanca bilmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AYŞE GÜLAÇ

  İlk, orta, liseyi Sivasta bitirdim. Yüksek tahsilimi Ankarada tamamladım. 1 yıl Atatürk Lisesinde öğretmenlik yaptım. TCDD 4. Bölgeden emekli oldum. Evli 2 çocuk annesiyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BAHATTİN AYDOĞAN

  1951 Hafik doğumluyum. İlk ve orta okululumu Hafik’te meslek lisesini Sivas’ta bitirdim. Askerlik görevimi yaptıktan sonra 1980 yılında devlet memurluğu görevimin ilk üç yılını Hafikte diğer 3 yılını Zara ilçesinde yaptıktan sonra kalan diğer 29 yıllık hizmetimide Sivas Nufus Müdürlüğünde nüfüs şefi olarak görev yaptım. 2012 yılında emekli oldum. Bir yıl aradan sonraki sürecinide Ak Parti il yönetiminde il yöneticisi olarak hayatımı sürdürüyorum. Evli 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BEKİR ŞAKAR

  1952 Koyulhisar doğumluyum. İlk ve orta okulu Koyulhisar'da bitirdim. Askerlik görevini yaptıktan sonra Sivas İl Özel idareye işe girdim. Bu iş yerinden emekli oldum. Şimdi ise Ak Parti il yönetiminde görev yapmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BİRSEN YAMEN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  CEM YILMAZ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  CİHAD GÖZÜKÜÇÜK

  1980 Sivas doğumluyum 2009 yılında itibaren kendi nam ve hesabıma Mali Müşavirlik Bürosu işletmekteyim. 2004 Yılı Sigortacılık Meslek Yüksek Okulundan daha sonra ise 2008 yılında İşletme Fakültesinden mezun oldum. Ayrıca Bağımsız Denetçilik Belgesi Sahibiyim. Aralık-2013 yılından itibaren ve halen Ak Parti Sivas İl Başkan Yardımcılığı görevi yapmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  DİLEK ÖZÇELİK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EBUBEKİR DARICI

  1979 Sivas doğumlu İlk ve orta öğrenimini Sivas’ta tamamladı. Ticaretle uğraşıyor. (inşaat ve kömür) Evli ve 2 çocuk babası Sivas dosteli derneği kurucu üye Uluslararası insanı yardım vakfı yardım eli Sivas temsilcisi

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EMRE OFLAZ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ENSER HÜLAGÜ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FATİH DUMAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  GÜLTEN PÜRLÜ

  1955 Sivas doğumlu. İlk orta ve öğretmen okulunu sivasta bitirdi. Mesleğe ilkokul öğretmeni olarak Bedirli nahiyesinde 1973 te başladı. 10 yıl Danişment ilkokulu 2 yıl Yüzüncü Yıl ilkokulu, 5 yıl Mimar Sinan ilköğretim okulunda görev yaptıktan sonra emekli oldu. Eskişehir Anadolu üniversitesi 2 yıllık iletişim fakültesini bitirdi. Ak partinin kuruluşundan bu yana aktif olarak görev yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk annesidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HAFİZE SERMİN HERGÜNER

  1970 yılında sivasta doğdu. İlk,orta ve lise tahsilini sivasta tamamladı. 1994 yılında ODTÜ eğitim fakültesi kimya öğretmenliği bölümünden mezun oldu. İş hayatına 1994 -1995 yıllarında dershane öğretmenliği ile başladı. Beş yıl dershanelerde öğretmenlik yaptıktan sonra dershane ortağı ve öğretmeni olarak devam etti. 2007 yılında açılan özel bir dershanenin kurucu temsilcisi ve yönetim kurulu başkanlığını yürüttü. 2015 ocak ayında üç özel kurumun birleşmesi ile oluşturulan özel bir kolejin ortağı ve yönetim kurulu üyesi olarak çalışma hayatına devam etmekte.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HAKAN AKSU

  1977 Kangal Çetinkaya doğumluyum. İlk orta lise tahsilimi Sivas’ta tamamladıktan sonra 1994-1998 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Eczacılık fakültesinde, yüksek öğrenimimi tamamladım. 2007 yılınca Cumhuriyet Üniversitesi İktisat Fakültesinde yüksek lisans eğitimimi bitirdim. 1999 yılından bu yana Sivas’ta Derman Eczanesinde eczacılık hizmeti vermekteyim. Siyasi hayatıma 2001 tarihinde il başkan yrd. Tanıtım medya başkanı , ak parti kurucu il yöneticisi olarak başladım. Aynı yıl genel merkezimiz tarafından Sivas kurucu il gençlik kolları başkanı olarak atandım. Daha sonra 2007 yılına kadar İl başkan yardımcılığı tanıtım medya başkanı seçim işleri başkanı görevlerinde bulundum. 2002 seçimlerinde SKM tanıtım medya sorumluluğu, 2004 seçimlerinde SKM başkanlığı, 2007 seçimlerinde SKM başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. 2008-2013 yılları arasında teşkilat çalışmalarına ara verdim. 2013 yılında il başkan yrd. Ekonomik işler başkanı olarak tekrar teşkilatta görev aldım. 2014 yerel seçimlerinde SKM program sorumlusu, 2014 Cumhur Başkanlığı ve 2015 genel seçimlerinde SKM başkan yardımcılığı görevlerini yürüttüm. Halen il başkan yardımcısı yerel yönetimler başkanı olarak görev yapmaktayım. Birçok sivil toplum kuruluşunda üyelik ve yöneticilik yaptım. Halen hayat ağacı derneği kurulu üyeliği, Sivas Spor denetleme kurulu üyeliği, Sivas kızılay üyeliği görevlerini sürdürmekteyim. Evli ve 4 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HAMZA BAYRAK

  Merkez Yeni Kızılçakışla köyünde 1952 yılında dünyaya geldim. 1956 yılında Sivas’a geldim. Lise mezunuyum. 1970 yılında sağlık bakanlığı 13. Donatım bölge müdürlüğünde atölyeler şefi olarak 1997 yılında emekli oldum. Fazilet Partisi kurucu il yönetim kurulu üyeliği il tanıtım medya başkanlığı yaptım. 2001 yılında Ak Parti kurucu üyeliği için sivasta 5 kişiden biriyim. Şuan ki belediye başkanımız Sami Aydının genel sekreterliğini yaptım. 2013 yılında il başkanlığına atanan Av. Ziya Şahin ile il yönetim kurulu üyeliğine getirildim. Halkla ilişkiler başkanlık görevini yürütmekteyim. Evli 5 çocuk babasıyım. Ak Parti döneminde 3 dönem SKM görevini yaptım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HASAN KÖSE

  1972 YILINDA SİVAS MERKEZ DURDULU KÖYÜNDE DOĞDU.İLKOKUL ALMANYADA OKUDU.LİSE SİVAS ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ YAPI İNŞAAT BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLDUM.ESKİŞEHİR ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YÖNETİM VE ORGANİZASYON BÖLÜMÜ 2.SINIFTAYIM.TİCARETLE UĞRAŞIYORUM.HAZIR GİYİM ÜZERİNE İŞ YERİM VAR.EVLİ 3 ÇOCUK BABASIYIM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HÜSAMETTİN ÖZDEMİR

  1959 Sivas Merkez doğumlu. Ankara Eğitim Enst. mezunu Ticaretle uğraşıyor evli 3 çocuk babası.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HÜSEYİN YILDIZ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İBRAHİM KAYNAR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İDRİS KEŞKEK

  1963 Sivas merkez Alahacı köyü doğumluyum. İlkokul, ortaokul, meslek okulu tahsilimi Sivas'ta tamamladım. Devlet demir yollarında çalıştım ve emekliyim. Merder yönetim kurulu üyesiyim. Alahacı derneğini kurdum ve bir süre başkanlığını yaptım. Önceki dönemde Ak Parti disiplin kurulu üyesiydim. Belediye encümeni için müracaat ettim. Şu anda Ak Parti il yönetim kurulu üyesiyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İRFAN YILMAZER

  1983 sivas doğumluyum. hacettepe üni. eczacılık fakültesi 2006 yılı mezunuyum. cumhuriyet üni. tıp fakültesi farmokoloji ana bilim dalında yüksek lisansımı tamamladım. 2008 yılında ak parti gençlik kolları başkan yar. olarak, 2009-2012 yıllarında il yönetici olarak görev yapmaktayım. 2006 yılından itibaren sivas merkez irfan eczanesi adı altında serbest eczacılık yapmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İSMAİL HAKKI GÜROĞLU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İSMET ÇAYIR

  1961 SIVAS DOĞUMLUYUM.ILK ORTA VE LISE TAHSILIMI SIVASTA TAMAMALDIM.ANADOLU ÜNIVERSITESI AÖF IŞ'LETME BÖLÜMÜ MEZUNUYUM.SIVASTA GIYIM ÜZERINE ACAROĞLU MAĞASINDA ESNAFLIK YAPMAKTAYIM.SIVASSPORDA 2 YIL YÖNETICILIK YAPTIM.FAZILET PARTIISNDE IL YÖNETIM KURULU ÜYELIĞI GÖREVINDE BULUNDUM.SIVAS BELEDIYESI MECLIS ÜYELIĞI GÖREVINDE BULUNDUM.SIVAS TICARET ODASI MECLIS ÜYELIĞI YAPTIM.SÜMER HOLDIG SIVAS MAĞZA MÜDÜRLÜĞÜ YAPTIM.VALILIK INSAN HAKLARI KOMISYON ÜYELIĞI GÖREVIDNDE BULUNDUM.AK PARTI SIVAS IL VE ILÇE YÖNETIM KURULU ÜÜYESI OLARAK GÖREV ALDIM.HALEN SIVASSPOR MAĞAZA MÜDÜR OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM.EVLI VE 2 ÇOCUK BABASIYIM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KADİR DARICIK

  Sivas merkez doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas'ta tamamladı. Elazığ Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi. 1999 yılından itibaren aile şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği ve şirket müdürlüğü görevlerini yapmaktadır.Çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarında il ve bölge temsilcilikleri görevlerini halen yürütmektedir. Darıcık, 2008-2009 yıllarında Ak Parti Sivas il yönetiminde, yönetim kurulu üyeliği ile siyasi hayatına başlangıç yapmıştır. Kadir Darıcık Şubat 2015’teİl Başkan Yardımcısı/Dış İlişkiler başkanı olarak aldığı görevi halen yürütmektedir. Orta derecede İngilizce bilen Darıcık evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KEMAL IŞKIN

  1965 Hafik Dışkapı köyü doğumludur. İlk orta lise sivasta tamamladı. C.Ü MYO inşaat bölümü Mezunu. Evli 3 çocuk babası. Özel şirkette inşaat Teknikeri olarak görev yapmakta. Demokrasi Hakem Heyeti üyesidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KÜRŞAD KORKMAZ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET DOLU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET ÖZKAYA

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NURHAN ARSLAN

  1972 sivas Yıldızeli doğumluyum. İlk orta ve lise öğrenimimi Yıldızelinde tamamladım. Başörtüsü yasağı nedeniyle yüksek öğrenimimi tamamlayamadım. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalıştım. Halen İslami düşünce ve kardeşlik derneği kadınlar komisyonu başkanlığını yapıyorum. İlahiyat önlisans mezunuyum. Evli ve 2 çocuk annesiyim. Orta derece İngilizce ve Arapça biliyorum.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÖMER FEVZİ TAŞAR

  9 ocak 1982 doğumluyum.Sivas'ın esnaf ailelerinden Mustafa Taşar'ın oğluyum.İlk öğrenimimi namık kemal ilkokulunda aldım.Orta ve lise öğrenimimi de konya özel lale erkek lisesinde tamamladım.Üniversiteyi erciyes iibf 'de iktisat bölümünde sürdürdüm.son sınıfta yaşadığım bazı özel nedenlerden dolayı eğitimimi durdurmak zorunda kaldım.2005 yılından itibaren sivas'ta aile şirketimiz bünyesinde iş hayatına atıldım.Halen de ÇİFTLİK MAMÜLLERİ LTD ŞTİ 'ne ait olan TAŞARZADE markasıyla gıda ürünleri imalatı ve pazarlaması üzerine çalışmaktayım.Evli ve iki çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  OSMAN ÜLKER

  1964 Sivas Güney köyünde doğdum.1984 kıbrısta askerlik yaptım.Asker dönüşte Kayseri şeker fabrikasında işe başladım.1997 yılında Sivasta kendi şi yerimi açtım.Sivas Ülker giyim,Sivas giyim,Taraftar store olarak iş yerlerimi çalşıtırıyorum.Evli 4Çocuk babasıyım.Emekliyim aynı zamanda...

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÖZCAN KARATAŞ

  1959 doğumluyum. 1982 İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi mezunuyum. Sivas Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde 2007 yılında emekli oldum. 8 dönem Sivas Veteriner Hekimleri odası Başkanlığını yönettim. Evli 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÖZLEM ÖZKAN

  Özlem Özkan, 1975 yılında Sivas'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas'ta tamamladı. Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi JEOLOJİ Mühendisliğinden 1997 yılında mezun oldu. Dört yıl Milli Eğitime bağlı çeşitli okullarda ücretli ingilizce öğretmenliği yaptı.On yılı aşkın esnaflık yaptıktan sonra 2012 yılında KOSGEB den girişimci desteği alarak kendi iş yerini kurdu. Halen Eradayzem Mühendislik firmasında jeoloji Mühendisi ve firma sahibi olarak çalışmaktadır.2014 yılında Ak Partiden Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı oldu. Özkan evli ve 2 çocuk annesidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RAMAZAN YILDIZ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RÜFET ARSLAN

  1972 yılında Sivas ta doğdum.Recep Handan ilkokulu,Behrampaşa ortaokulunu daha TCDD Pratik Sanat Okulunu bitirdim.Dışardan Bitirme sınavları ile Atatürk lisesini bitirdikten sonra Cum.Üniversitesi Müh.Fak.Jeoloji Müh.mezun oldum.Lise yıllarımdan itibaren Sivas Kültür Derneğinde Stk faaliyetleri içerisinde görev aldım.2001 de Ak Partide kurucu il yönetim kurulu üyesi olarak siyasi hayatıma Ak partide başladım.Farklı dönemlerde Ak Partide Yönetim kurulu üyesi ve İl Başkan Yrd olarak görev yaptım. Tüdemsaş ta çalışmaktayım.Evli ve İki çocuk babasıyım.orta derecede İngilizce bilmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SAFİYE EGE

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ŞAHİN YALMAN

  1978 yılında Sivas'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas’ta tamamladı. 1999 yılında Mustafa KEMAL Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Malzeme Biliminden mezun oldu .2005 Yılında Ankara Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Metalürji Öğretmenliğini bitirdi.2007'den bu tarafa Sivas'ta Özel bir firma da yönetici olarak çalışmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SALİH ÖZTOPRAK

  1958 yılında altınyaylada doğdum. ilk ve orta okulu altınyaylada okudum. 1978-1980 yıllarında vatani görevimi yaptım. 1982 yılında çalışma hayatına altınyayla belediyesinde başladım. 2008 yılında emekli oldum.2003 yılından itibaren ak parti il yönetim kurulunda çeşitli görevlerde bulundum.evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SEBAHATTİN KORKUDAN

  14.03.1960 Sivas Merkez lise mezunu. Esnaf, evli 2 çocuk babası.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ŞERİFE CAVLAK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  TANER KARABAL

  04.07.1970 yılında Sivas’ta doğdu. Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendislik bölümü mezunu. Tarım Bakanlığına Bağlı El Sanatları Eğitim Merkezinde Çalışmaktadır. Aktif olarak gazetecilik yapmaktadır. Sivas Pusula Haber Gazetesi köşe yazarlığı ve SRT program yapımcısı. Sivas El Sanatları Tanıtma Derneği kurucusu ve başkan yardımcısı. Evli, bir çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YASİN KÜTÜKDE

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YAVUZ ŞEKER

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YUSUF KAYA

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ZEKİYE SUKAN

  1969 sivas doğumluyum. 1988 yılında Sivas İmam Hatip lisesinden mezun oldum. Halk eğitim merkezinin açtığı birçok kurslara katıldım. Şu an bir derneğin hanımlar komisyonu başkanlığını yapmaktayım. İlahiyat önlisans okuyorum. Sosyal hizmetlerde çalışmaktayım. Evli ve 3 çocuk annesiyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ZÜHAL KAYALAR

  1965 Sivas Merkez doğumlu. Ticaret Meslek Lisesi muhasebe mezunu. Açık öğretim 3. Sınıf terk. Ak partide 7 yıl aktif olarak çalıştı. Mahalle başkanlığı yaptı. Kadın kolları yönetim kurul üyesi. Şu anda Ak Parti il yönetiminde görev yapmakta. Evli ve 1 çocuk annesi.