• ×

  İl Başkanı

  ZİYA ŞAHİN

  Ziya Şahin, 1966 yılında Sivas'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas'ta tamamladı. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1991'den bu tarafa Sivas'ta Avukatlık yapmaktadır. Şahin, 1995-98 arası Refah Partisi İl Başkan Yardımcılığı Seçim İşleri Başkanlığı, 1998-2001 arası Fazilet Partisi İl Başkanı, 2003 yılında ise AK Parti İl Başkan Yardımcısı Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak görev yaptı. 1999-2004 arası Sivas Belediye meclis üyesi, encümen üyesi, meclis başkanvekili, hukuk ve mevzuat komisyonu başkanı olarak da görev yapan Şahin, 2004-2009 yılları arası Sivas il genel meclisi üyeliği ve meclis başkanlığı ile hukuk komisyonu başkanlığı yaptı. Şahin, Hukuki Araştırmalar Derneği Sivas temsilciliği, Sivas Hizmet Vakfı mütevelli heyet üyeliği, Kemaleddin ibni Hümam Vakfı mütevelli heyet üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik yaptı. Şahin, ayrıca Sivas Barosu denetim kurulu üyeliği, yönetim kurulu üyeliği, genel sekreterliği görevlerinde bulundu ve üç dönemdir Türkiye Barolar Birliği Delegesi olarak görev yapmaktadır. Av. Ziya Şahin 2013’te AK Parti Genel Merkezi tarafından Sivas İl Başkanlığı görevine atandı. 13 Şubat 2015'te yapılan 5. Olağan İl Kongresinde İl Başkanlığına seçildi. Şahin, evli ve 3 çocuk babası.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ABDULKADİR DEMİREL

  Abdulkadir demirel 1979 Yılında Sivas’ta doğdu. İlk, orta sivasta lise eğitimini Sivas Endüstri Meslek Lisesi Yapı Ressamlığı bölümünde bitirdi. 2004 yılında Elazığ Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Yapı Ressamlığı Bölümünden mezun oldu. 2004 yılından itibaren ticaret ve sanayicilik yapmaya başladı. Mermer - Maden Üretimi ve ihracatı, Güneş Enerjisi santrali AR-GE ve projeleri yapmakta olan aile şirketinde Genel Müdür olarak iş hayatını devam ettirmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce konuşmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ABDULLAH HALİD MÜCAHİT

  Abdullah MÜCAHİT, 1990 yılında Sivas'ta doğdu. Lise eğitimini Sivas Fen Lisesinde tamamladı. 2008 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümüne başladı. İstanbul'da çeşitli firmalarda görev aldıktan sonra 2014 yılında Sivas'ta kendi şirketi olan Dm Stüdyo Mimarlık firmasını kurdu ve halen proje işlerine devam etmektir. Üniversite yıllarında İlim Yayma Vakfı ve Bilim Sanat Vakfında çeşitli faaliyetlere ve eğitimlere katıldı. 2015 yılında Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sivas Kurucu İl Temsilciliği Görevini üstlendi. Sivas Fen Liseliler Derneği kurucu üyesi olup denetim kurulu görevi üstlenmiştir. Cumhuriyet Üniveritesi Fen Bilimleri Enstitüsü İş Sağlığı Güvenliği bölümünde yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET NAZMİ GÖKÇELER

  1975 yılında Sivas Uluanak Mahallesinde doğdu. İlkokulu 1981-1986 yılları arasında Gazi Osman Paşa İlkokulunda, ortaokul ve liseyi ise 1986-1993 yılları arasında Sivas Selçuk Anadolu Lisesinde okudu. 1994-1996 yıllar arasında Cumhuriyet Üniversitesi Makine Teknikerliğinden mezun oldu. 1996 yılından itibaren fiili olarak GÖKÇELER MAKİNA LTD. ŞTİ.'de şirket ortağı ve Genel Müdür olarak çalışmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET SEBAHATTİN BUYRUKOĞLU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  CİHAD GÖZÜKÜÇÜK

  1980 Sivas doğumluyum 2009 yılında itibaren kendi nam ve hesabıma Mali Müşavirlik Bürosu işletmekteyim. 2004 Yılı Sigortacılık Meslek Yüksek Okulundan daha sonra ise 2008 yılında İşletme Fakültesinden mezun oldum. Ayrıca Bağımsız Denetçilik Belgesi Sahibiyim. Aralık-2013 yılından itibaren ve halen Ak Parti Sivas İl Başkan Yardımcılığı görevi yapmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EMRE TORUN

  Makine Yüksek Mühendisiyim. 1980 yılında Sivas'da doğdum. Lise öğrenimimi Sivas'ta tamamladıktan sonra 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinden mezun oldum. Almanya'da 3 yıl RWTH Aachec Teknik Üniversitesinde master yaptıktan sonra 2006 yılında tekrar Sivas'a yerleşerek Organize Sanayi Bölgesinde Yapı Kimyasalları, Makine ve Mühendislik alanlarında faaliyet gösterdim. 2008-2009 yıllarında AK Parti Sivas İl Teşkilatında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ENSER HÜLAGÜ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FATİH ATAMAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  GÜLCAN AYDEMİR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  GÜLTEN PÜRLÜ

  1955 Sivas doğumlu. İlk orta ve öğretmen okulunu sivasta bitirdi. Mesleğe ilkokul öğretmeni olarak Bedirli nahiyesinde 1973 te başladı. 10 yıl Danişment ilkokulu 2 yıl Yüzüncü Yıl ilkokulu, 5 yıl Mimar Sinan ilköğretim okulunda görev yaptıktan sonra emekli oldu. Eskişehir Anadolu üniversitesi 2 yıllık iletişim fakültesini bitirdi. Ak partinin kuruluşundan bu yana aktif olarak görev yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk annesidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HAKAN AKSU

  1977 Kangal Çetinkaya doğumluyum. İlk orta lise tahsilimi Sivas’ta tamamladıktan sonra 1994-1998 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Eczacılık fakültesinde, yüksek öğrenimimi tamamladım. 2007 yılınca Cumhuriyet Üniversitesi İktisat Fakültesinde yüksek lisans eğitimimi bitirdim. 1999 yılından bu yana Sivas’ta Derman Eczanesinde eczacılık hizmeti vermekteyim. Siyasi hayatıma 2001 tarihinde il başkan yrd. Tanıtım medya başkanı , ak parti kurucu il yöneticisi olarak başladım. Aynı yıl genel merkezimiz tarafından Sivas kurucu il gençlik kolları başkanı olarak atandım. Daha sonra 2007 yılına kadar İl başkan yardımcılığı tanıtım medya başkanı seçim işleri başkanı görevlerinde bulundum. 2002 seçimlerinde SKM tanıtım medya sorumluluğu, 2004 seçimlerinde SKM başkanlığı, 2007 seçimlerinde SKM başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. 2008-2013 yılları arasında teşkilat çalışmalarına ara verdim. 2013 yılında il başkan yrd. Ekonomik işler başkanı olarak tekrar teşkilatta görev aldım. 2014 yerel seçimlerinde SKM program sorumlusu, 2014 Cumhur Başkanlığı ve 2015 genel seçimlerinde SKM başkan yardımcılığı görevlerini yürüttüm. Halen il başkan yardımcısı yerel yönetimler başkanı olarak görev yapmaktayım. Birçok sivil toplum kuruluşunda üyelik ve yöneticilik yaptım. Halen hayat ağacı derneği kurulu üyeliği, Sivas Spor denetleme kurulu üyeliği, Sivas kızılay üyeliği görevlerini sürdürmekteyim. Evli ve 4 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HÜLYA KILIÇ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HUZEYFE GÜMÜŞGÖZ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İBRAHİM KAYNAR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İDRİS KEŞKEK

  1963 Sivas merkez Alahacı köyü doğumluyum. İlkokul, ortaokul, meslek okulu tahsilimi Sivas'ta tamamladım. Devlet demir yollarında çalıştım ve emekliyim. Merder yönetim kurulu üyesiyim. Alahacı derneğini kurdum ve bir süre başkanlığını yaptım. Önceki dönemde Ak Parti disiplin kurulu üyesiydim. Belediye encümeni için müracaat ettim. Şu anda Ak Parti il yönetim kurulu üyesiyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İRFAN YILMAZER

  1983 sivas doğumluyum. hacettepe üni. eczacılık fakültesi 2006 yılı mezunuyum. cumhuriyet üni. tıp fakültesi farmokoloji ana bilim dalında yüksek lisansımı tamamladım. 2008 yılında ak parti gençlik kolları başkan yar. olarak, 2009-2012 yıllarında il yönetici olarak görev yapmaktayım. 2006 yılından itibaren sivas merkez irfan eczanesi adı altında serbest eczacılık yapmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İSMET ÇAYIR

  1961 SIVAS DOĞUMLUYUM.ILK ORTA VE LISE TAHSILIMI SIVASTA TAMAMALDIM.ANADOLU ÜNIVERSITESI AÖF IŞ'LETME BÖLÜMÜ MEZUNUYUM.SIVASTA GIYIM ÜZERINE ACAROĞLU MAĞASINDA ESNAFLIK YAPMAKTAYIM.SIVASSPORDA 2 YIL YÖNETICILIK YAPTIM.FAZILET PARTIISNDE IL YÖNETIM KURULU ÜYELIĞI GÖREVINDE BULUNDUM.SIVAS BELEDIYESI MECLIS ÜYELIĞI GÖREVINDE BULUNDUM.SIVAS TICARET ODASI MECLIS ÜYELIĞI YAPTIM.SÜMER HOLDIG SIVAS MAĞZA MÜDÜRLÜĞÜ YAPTIM.VALILIK INSAN HAKLARI KOMISYON ÜYELIĞI GÖREVIDNDE BULUNDUM.AK PARTI SIVAS IL VE ILÇE YÖNETIM KURULU ÜÜYESI OLARAK GÖREV ALDIM.HALEN SIVASSPOR MAĞAZA MÜDÜR OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM.EVLI VE 2 ÇOCUK BABASIYIM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KADİR DARICIK

  Sivas merkez doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas'ta tamamladı. Elazığ Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi. 1999 yılından itibaren aile şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği ve şirket müdürlüğü görevlerini yapmaktadır. Çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarında il ve bölge temsilcilikleri görevlerini halen yürütmektedir. Darıcık, 2008-2009 yıllarında Ak Parti Sivas il yönetiminde, yönetim kurulu üyeliği ile siyasi hayatına başlangıç yapmıştır. Kadir Darıcık Şubat 2015-2017 yılları arasında İl Başkan Yardımcısı/Dış İlişkiler Başkanı olarak görev yapmıştır. Aralık 2017 tarihinde Teşkilat Başkanı olarak aldığı görevini halen yürütmektedir. Orta derecede İngilizce bilen Darıcık evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET ÖZKAYA

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHAMMED BURAK KURUÇAY

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA TAKİ DOĞRUYOL

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NİHAT BULUT

  1955 YILINDA SIVAS ALTINYAYLA DOĞUPINAR KÖYÜ'NDE DOĞDUM.ILKOKULU, ORTAOKUL VE T.C.D.D ÇIRAK OKULU'NU BİTİRDİM. AÇIKÖĞRETİM LİSESİ'Nİ TAMAMLADIM. HALEN ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMCILIĞI BÖLÜMÜ'NDE ÖĞRENİMİME DEVAM ETMEKTEYİM. YAKLAŞIK 30 YIL TÜDEMSAŞ'TA ÇALIŞTIM. DEMİRYOL-İŞ SENDİKASI'NDA SENDİKA BAŞTEMSİLCİLİĞİ GÖREVLERİNDE BULUNDUM. AK PARTİ'NİN KURULUŞ AŞAMASINDAN İTİBAREN ÇEŞİTLİ KADEMELERDE GÖREV YAPTIM. AK PARTİ'NİN KURULUŞ AŞAMASINDAN İTİBAREN ÇEŞİTLİ KADEMELERDE GÖREV YAPTIM. AK PARTİ'NİN İLK SİYASET AKADEMİSİ SINAVLARINDA ÜÇÜNCÜ OLDUM. 20 YILDIR SİVAS RADYO TELEVİZYONU'NDA (SRT) SİYASİ VE SOSYAL İÇERİKLİ PROGRAMLAR YAPMAKTA VE SUNMAKTAYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  OSMAN ÜLKER

  1964 Sivas Güney köyünde doğdum.1984 kıbrısta askerlik yaptım.Asker dönüşte Kayseri şeker fabrikasında işe başladım.1997 yılında Sivasta kendi şi yerimi açtım.Sivas Ülker giyim,Sivas giyim,Taraftar store olarak iş yerlerimi çalşıtırıyorum.Evli 4Çocuk babasıyım.Emekliyim aynı zamanda...

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÖZCAN KARATAŞ

  1959 doğumluyum. 1982 İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi mezunuyum. Sivas Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde 2007 yılında emekli oldum. 8 dönem Sivas Veteriner Hekimleri odası Başkanlığını yönettim. Evli 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RÜVEYDA ŞAHİN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SALİH ÖZTOPRAK

  1958 yılında altınyaylada doğdum. ilk ve orta okulu altınyaylada okudum. 1978-1980 yıllarında vatani görevimi yaptım. 1982 yılında çalışma hayatına altınyayla belediyesinde başladım. 2008 yılında emekli oldum.2003 yılından itibaren ak parti il yönetim kurulunda çeşitli görevlerde bulundum.evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SEBAHATTİN KORKUDAN

  14.03.1960 Sivas Merkez lise mezunu. Esnaf, evli 2 çocuk babası.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SÜMEYYE SUBAŞI

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YUSUF OFLAZ