• Birlikte Başardık!
  Sivas AK İcraatlar
 • SİYASET AKADEMİSİ BU HAFTAKİ KURSU GERÇEKLEŞTİ.

  AK Parti Siyaset Akademisi bu hafta ki kursu İl Başkanımız Av. Ziya Şahin'in de katılımı ile Star gazetesi yazarı Ömer Ekinci'nin Kişisel ve Toplumsal Gelişim konulu sunumu ve Prof. Dr. Mehmet Emin Köktaş'ın Türkiye'nin Toplumsal Yapısı ve Siyasal Kültürü konulu sunumu ile gerçekleşti.
  Teşkilat
 • Başbakan Yıldırım, şehit olan askerimiz Selim Topal’ın cenaze törenine katıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Selim Topal'ın cenaze törenine katıldı.
  Genel Başkan'dan
 • Yılmaz Güncellenen Yeni Müfredat Hakkında Açıklama Yaptı.

  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, güncellenen müfredata yönelik eleştirilere yanıt vererek, "Birinci İnönü Savaşı'ndan, İkinci İnönü Savaşı'ndan bahsedip de İnönü'den bahsetmemek olur mu? Lozan Anlaşması'ndan bahsedeceksiniz, bu ülkenin bağımsızlığını sağlamış bir anlaşma, İnönü'den bahsetmeyeceksiniz; olabilir mi? Söyledikleri doğru değil" dedi. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Ankara Fen Lisesi'nde, 2016-2017 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi karne dağıtım törenine katıldı. Yeni müfredat taslağına yönelik eleştirilere yanıt veren Bakan Yılmaz, "Herkesin dile getirdiği husus üç; birisi Atatürkçülük, birisi İnönü diğeri de evrim teorisi. Demek ki gerileri hakkında söyleyecek hiçbir kelimeleri yok. Bu da demektir ki biz çok doğru yaptık. Atatürk'ün sözü var. 'Cumhuriyet benim en büyük eserimdir' diye. Eğer siz, cumhuriyeti güçlendirirseniz Atatürk'e hizmet ediyorsunuz, Atatürkçülüğün yolundasınız, onun ilkelerini yaşatıyorsunuz demektir." diye konuştu. İsmet İnönü'nün yeni müfredatta yer almamasının, söz konusu olmadığını vurgulayan Yılmaz, "Birinci İnönü Savaşı'ndan, İkinci İnönü Savaşı'ndan bahsedip de İnönü'den bahsetmemek olur mu? Lozan Anlaşması'ndan bahsedeceksiniz, bu ülkenin bağımsızlığını sağlamış bir anlaşma, İnönü'den bahsetmeyeceksiniz; olabilir mi? Atatürk rahmetli 38'de ölmüş, yerine bir cumhurbaşkanı seçilecek. İkinci cumhurbaşkanı İnönü olmuş. Ondan bahsetmemek olur mu? Dolayısıyla her iki konuda da söyledikleri doğru değil" dedi. "Yine görüyorum. Bu müfredatta öğretmenlerin görüşleri alınmadı, deniyor. Kesinlikle o da doğru değil. Şu ana kadar çerçeve, taslak. Lütfen inceleyin, bakın. Bu taslağı katkılarınızla daha iyi hale getirelim, diyoruz. 'Bu taslakta öğretmenlerin görüşü alınmadı'. Doğru değil. Bütün çalışanlar öğretmenlerimiz. Türkiye'de bu ana kadar her seçime giderken, anket yaparlar. 'Bu anketörlerin gelip, hiçbiri beni görmedi, bana sormadı'. Bana sormadı, diye bu anket doğruyu yansıtmıyor; diyebilmek mümkün mü? İlla ki bir işin doğru olduğunu kabul etmek için anketörün size mi gelmesi lazım?"dedi.
  Teşkilat
 • AK PARTİ SİVAS SİYASET AKADEMİSİ BAŞLADI…

  AK Parti 17-2. Dönem Siyaset Akademisi başladı. Akademinin ilk oturumu bu hafta sonu gerçekleşti.
  Teşkilat
 • YARDIM TIRI DUALARLA YOLCU EDİLDİ.

  İl Kadın Kolları ve İl Gençlik Kolları Bakanlığımızca hazırladığımız gıda yardım tırı Halep'e ulaştırılmak üzere dualarla yolcu edildi.
  Teşkilat
 • Başbakan Yıldırım: Kaya gibi durduğunuz için teşekkür ediyorum

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliği teklifinin TBMM Genel Kurulunda kabulünün ardından Mecliste basına kapalı gerçekleştirilen AK Parti Grup Toplantısı'nda teşekkür konuşması yaptı.
  Genel Başkan'dan
 • Mahalle Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile İstişare Toplantısı Gerçekleşti.

  İl Başkanımız Av. Ziya Şahin Mahalle Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile istişare toplantısında bir araya geldi.
  Teşkilat
 • SİVAS İLBEYLİLER DERNEĞİ ZİYARETİ.

  AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin, Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Kadın Kolları Başkanı Semiha Ekinci ve AK Parti İl Yönetimi İlbeyliler Derneğini ziyaret etti.
  Teşkilat
 • Başbakan Yıldırım, anayasa değişikliği teklifinin kabulünün ardından teşekkür konuşması yaptı

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliği teklifinin referandum aralığında kabul edilerek yasalaşmasına ilişkin, "Artık karar milletimizindir. Milletin verdiği karar, başımız gözümüz üzerinedir." dedi.
  Genel Başkan'dan
 • İL BAŞKANI, BELEDİYE BAŞKANI VE BERABERİNDEKİ HEYET MERDER’İ ZİYARET ETTİ.

  AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin, Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Kadın Kolları Başkanı Semiha Ekinci ve AK Parti İl Yönetimi MERDER'İ ziyaret etti.
  Teşkilat

Sivas Milletvekillerimiz

Belediye Başkanları

Teşkilatlardan