• Şahin’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin kuruluş yıldönümü mesajı

  "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 97. kuruluş yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bu önemli gün, evlatlarımızı geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüzün en önemli göstergelerinden biridir. Ülkemizin geleceği ve umudu olan çocuklarımız, aydınlık yarınlarımızın güvencesidir. Bu nedenle çocuklarımıza barış ve güven içinde bir gelecek ve yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin en önemli görevidir. Aziz milletimiz 16 Nisan'da Anayasa değişikliğini onaylamasıyla bu görevi fazlasıyla yerine getirmiştir. Bu sebeple ben bütün milletimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 23 Nisan aynı zamanda, millet iradesinin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin de kuruluş yıldönümüdür. Sancılı bir dönemde açılan TBMM dünyada bir benzeri daha olmayan istiklal mücadelemizin, en büyük ve en anlamlı milli mücadelemizin içinde doğarak, milli egemenliğin en somut göstergesi, geleceğimizi aydınlatan bir meşale olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartın milletindir’ sözüne uygun olarak TBMM’nin milletin ulusal değerlerine saygı duyarak ve onları yaşayacak, azimle çalışmasını sağlamak her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının görevi olmalıdır çünkü milletimizi gelişmiş ülkeler seviyesinin üzerine çıkaracak olan yine milletimizin azim ve kararlılığı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 97. kuruluş yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum."dedi.
  Teşkilat
 • Başbakan Yıldırım, Medya Oscarları Ödül Töreni’nde konuştu

  Başbakan Binali Yıldırım, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) tarafından Grand Ankara Otel’de düzenlenen Medya Oscarları Ödül Töreni'ndeki konuşmasına, bütün basın emekçilerine selamlarını ileterek başladı.
  Genel Başkan'dan
 • İL BAŞKANIMIZ ZİYA ŞAHİN HALK OYLAMASI SÜRECİ‘Nİ VE SONUÇLAR’INI DEĞERLENDİRDİ.

  İl Başkanımız Av. Ziya Şahin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması sonucunda ilimiz Basın kuruluşlarıyla biraraya gelerek basın toplantısında halkoylaması sürecini ve sonuçlarını değerlendirdi.
  Teşkilat
 • Şahin, Referandum Sonuçlarının Sivas’a Türkiye’ye ve Mazlum Milletlere hayırlı Olmasını Diledi.

  Şahin sözlerine şu şekilde yer verdi; "Bugün 17 Nisan sabahı 16 Nisan günü Türk milleti olarak bir halk oylaması yaptık 18 maddelik bir anayasa değişikliğine yüzde 51.41 le Evet dedik. ve Türkiye yeni bir güne uyandı, geleceğe güvenle baktı, güneşli bir güne uyandı. Ben Türk milletinin bütün fertlerine, bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum zira çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini kurtarmak adına bu değişikliğe evet dedi. Sivas olarak ta biz 70 günlük bir seçim çalışması neticesinde yüzde 71.37 lik bir oyla Türkiye 12. si olduk. Türkiye çapında ki bu derecemizde emeği geçen bütün teşkilat mensuplarımıza, bütün gönüldaşlarımıza ve bütün vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sivas Başbakanının Cumhurbaşkanının ve Anayasa değişikliğinin arkasında durdu Güçlü Türkiye için bende varım dedi ve bu güçlü yürüyüş kervanına katılmış oldu. Onun için Sivas'ın projeleri daha sağlıklı yürüyecek, daha hızlı yürüyecek ve yeni projeler birbirini kovalayacaktır. Bizde AK Parti teşkilatı olarak Sivas'ın geleceğe güvenle, umutla bakması ve gelecekte daha müreffeh bir Sivasta yaşamak için elimizden gelen gayreti gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. Ben bu başarılı seçim neticesinden dolayı hem bütün Türkiye'yi hemde Sivas'ta ki bütün hemşerilerimi kutluyorum teşekkür ediyorum bu neticenin Sivas'a Türkiye'ye ve mazlum milletlere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." ' Dedi.
  Teşkilat
 • SİVAS HALKININ EVET SEVİNCİ KENT MEYDANINI DOLDURUP TAŞIRDI.

  Sivas halkı halkoylaması sonuçlarının evet çıkması sonucunda Türk bayrakları ve meşalelerle kent meydanında toplanarak Davul, zurna eşliğinde halay çekerek kutlama yaptılar.
  Teşkilat
 • Başbakan Yıldırım, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı

  Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da Grand Otel'de düzenlenen Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği Ödül Töreni'ne gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.
  Genel Başkan'dan
 • MEB SN.İSMET YILMAZ HÜKÜMET MEYDANI’NDA HALK İLE BİR ARA’YA GELDİ

  Milli Eğitim Bakanımız Sn. İsmet Yılmaz, İl Başkanımız Av. Ziya Şahin, Belediye Başkanımız Sami Aydın ve beraberindekiler Hükümet Meydanında halk ile biraraya geldi.
  Teşkilat
 • MEB SN.İSMET YILMAZ’IN KATILIMI İLE TAŞTANLAR OTO SHOPS AÇILIŞI YAPILDI

  Milli Eğitim Bakanımız Sn. İsmet Yılmaz, İl Başkanımız Av. Ziya Şahin, Belediye Başkanımız Sami Aydın ve İl Protokolünün de katılımları ile Tastanlar Oto shops un açılışı yapıldı.
  Teşkilat
 • Başbakan Yıldırım, Danıştay Başkanı Güngör’ü kabul etti

  Başbakan Binali Yıldırım, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ü kabul etti.
  Genel Başkan'dan
 • MEB SN.İSMET YILMAZ OSMAN SEÇİLMİŞ MESİRE ALANI’NI ZİYARET ETTİ.

  Milli Eğitim Bakanımız Sn. İsmet Yılmaz, İl Başkanımız Av. Ziya Şahin ve Belediye Başkanımız Sami Aydın Osman Seçilmiş mesire alanını ziyaret etti.
  Teşkilat

Sivas Milletvekillerimiz

Belediye Başkanları

Basın Odası

TÜMÜNÜ GÖR

Teşkilatlardan